Co można ozdobić haftem?

Mówimy o „zdobieniu”, ponieważ nie wykonujemy żadnych produktów gotowych jedynie sposobem haftu (pomijając naszywki na odzież, które też są rodzajem zdobienia). A zatem co można ozdobić, upiększyć za pomocą haftu?

Przede wszystkim, jak wspomniano wyżej, będą to ubrania: koszulki, bluzy, spodnie. Ale również wszelkie dodatki odzieżowe takie jak czapki, szaliki, ręczniki, torby, plecaki, saszetki. Lista jest spora i jeśli masz własny pomysł na haft, napisz do nas.

Jakie są ograniczenia haftu?

Przede wszystkim jest to ograniczenie miejsca. Nie każdy element odzieży będzie się nadawał na miejsce haftowania, musi być na haft odpowiednia przestrzeń. W przypadku bluz nie haftujemy np. na ściągaczach. Ale korpus, kark, plecy, rękawy, kaptur – czemu nie. Trzeba jednak wiedzieć czego się wyhaftować nie uda. Na pewno „nie wyjdą” miniaturowe szczegóły. Czasami skomplikowany logotyp poddać trzeba swego rodzaju uproszczeniom. Na przykład minimalna wysokość litery, aby wyszła czytelnie w hafcie to około 5 mm.

Haft zdobieniem prestiżowym

Choć technologia haftu komputerowego nie jest nowa, cieszy się niesłabnącą popularnością, ze względu na trwałość i wyraźne zaznaczenie wyhaftowanego napisu czy symbolu na produkcie. Mimo, że znakowanie haftem nie jest tanie, wzmacnia on efekt wysokiej jakości wyrobu, a noszącemu go przynosi dodatkowy prestiż.