Frotki z logo

Frotki na nadgarstek zostały opracowane z myślą o sportowcach, a dokładnie ich czołach, które podczas wysiłku regularnie zalewały się potem i utrudniały rywalizację. Dobrym przykładem są tenisiści czy członkowie drużyn sportów zespołowych. Należy uczciwie przyznać, że w tej roli sprawdziły się doskonale. Ale frotki na nadgarstek z racji swojej przydatności i niezwykłej uniwersalności bardzo szybko przebiły się do popkultury, gdzie stały się swoistym symbolem. Z zalet frotek na nadgarstek zrobił użytek także szeroko pojęty świat mediów i reklamy. Współczesne frotki – zwłaszcza frotki z logo – to popularny gadżet firmowy prezentowany klientom. Ale frotka na nadgarstek z logo to także wspaniały gadżet osobisty, który świetnie nadaje się na prezent dla fana Metalliki czy sportowego talentu Novaka Djokovica.

Frotki na nadgarstek z logo

Frotki na nadgarstek – jak wiele odzieżowych akcesoriów – są z nami od bardzo dawna. Co ciekawe, służyły dokładnie w ten sam sposób – wycierano nimi mokre czoła, tyle że nie w rywalizacji sportowej, ale w warunkach „polowych”. Mamy tu na myśli starożytne bitwy, a przede wszystkim polowania – w konfrontacji myśliwego z rozwścieczonym zwierzem np. niedźwiedziem, czasami jeden celny strzał z łuku stanowił o życiu człowieka, zwłaszcza gdy tuż przed strzałem oczy zalewał mu zimny pot utrudniający jego oddanie . Kawałek materiału lub dzianiny na nadgarstku i jeden szybki ruch po czole skutecznie zabezpieczał przed podobnymi sytuacjami.

Ale frotki na nadgarstek były także symbolem, który przydawał się wszędzie tam, gdzie z racji masowość zgromadzeń ludzkich występowała potrzeba szybkiej i dokładnej identyfikacji – swojego od obcego, wroga od przyjaciela etc. Tak było np. na antycznych polach bitew oraz podczas zawodów sportowych, by przywołać choćby sławne olimpiady. Takie frotki na nadgarstek lub rzemienie często posiadały wyraźne oznaczenia, czyli coś co dziś nazywamy logotypem. Co istotne, na przestrzeni tysięcy lat ten prosty gadżet zachował się w swojej oryginalnej formie i w zależności od czasów i kultur zanikał i powracał, by obecnie, dzięki nowoczesnym technologiom, zawędrować do świata popkultury.

Frotki na rękę

Prawdziwy renesans frotek na nadgarstek miał miejsce w połowie XX wieku, gdy rozsławiło je kino i świat mody. Fakt, że frotkę z logo można spersonalizować pod swoje gusta tylko podbił ich popularność. Bardzo szybo ze świata sportu pożyczył frotki świat popkultury, na czele z muzyką. Swego czasu frotki na rękę z logo były symbolem brytyjskiej sceny punk, potem gładko przeniknęły do szeroko pojętego świata muzyki rozrywkowej, z rockiem i metalem na czele.

Z racji swojej uniwersalności frotki z logo przydadzą się tak naprawdę zawsze i wszędzie. Masz zaufanych klientów i chciałbyś zrobić im małą niespodziankę? Prowadzisz działalność i chciałbyś, aby klienci/goście zapamiętali Ciebie na dłużej? Frotka z logo to idealny drobny prezent. A może fani twojego zespołu chętnie widzieliby jego logo na frotce? Z nami zrobisz im tę przyjemność, a sobie reklamę. Jesteśmy w stanie przygotować dla Ciebie frotki z logo w wielu kolorach.

Tags: