Skoro maseczka, to może własny wzór?

Jeszcze kilka lat temu maseczka była przedmiotem pożądania raczej wyłącznie w okresie karnawału, ale jak dobrze wiemy jakiś czas temu wszystko się wywróciło do góry nogami – niemal cały świat nosił, nosi lub będzie nosił maseczki. W sytuacji gdy maseczka staje się przymusem, warto rozważyć, czy nie chcielibyście mieć swojej własnej, autorskiej maseczki z logo. Zapytacie w jaki sposób?

Czym jest maseczka?

Maseczka to mniejsza siostra klasycznej maski, czyli po prostu czegoś, co przykrywa/zakrywa naszą twarz. Maska tym się różni od maseczki, że ta pierwsza obejmuje całą twarz z wyjątkiem oczu, a druga zazwyczaj zasłania usta i nos. Maseczki i maski są obecne niemal od początków historii gatunku ludzkiego. Dawniej noszono je dla ochrony, np. przed warunkami atmosferycznymi itd.; ale również po prostu dla zabawy, rozrywki. Często maski i maseczki były ważnymi artefaktami związanymi z różnorakimi obrzędami magicznymi. Jeżeli natomiast chodzi o kulturę i sztukę, to te rodzaje zakrycia twarzy były obecne od początków sztuki teatralnej. Maseczki i maski były również swoistym identyfikatorem określonych subkultur, związków religijnych itp. Nie zapomnijmy również o niemal klasycznej roli maseczki – jest przecież klasycznym atrybutem stereotypowego złodzieja.

Od praktycznego zakrycia twarzy po fetysz kulturowy

Maseczki są również mocno obecne w szeroko pojętym świecie rozrywki i sztuki. Wojownicy ninja, tajemniczy assasyni (oraz inni skrytobójcy), ale też ikony filmu i gier (Spider Man, Scorpion z serii Mortal Kombat etc.) – maseczki są obecne wszędzie. Dzięki nim określone postaci wyróżniają się od innych lub identyfikują z tą samą społecznością. Współcześnie maseczki również są wykorzystywane w podobnym celu. Zwłaszcza, gdy stały się wymaganym przez prawo zakryciem twarzy, z powodu epidemii koronawirusa. Z tej racji maseczki nosili lub noszą niemal wszyscy, dlatego aby wyróżnić się z tłumu warto rozważyć sprawienie sobie własnej maseczki, z dowolnym logo i kolorem.

Meseczka z logo – jakie zalety?

Od kosmetycznych po praktyczne. Własna maseczka to przyjemność noszenia czegoś, co zaprojektowało się samemu, poprzez autorski projekt można wyrazić siebie. No i oczywiście nosząc ją lub mając pod ręką nie jesteśmy narażeni na ryzyko mandatu. Jedziecie ze znajomymi na koncert? Miłej zabawy! A gdyby ktoś z Was zgubił się w tłumie, maseczka pozwoli na łatwiesze odnalezienie kompanów, zwłaszcza, jeżeli wiemy, jakiego symbolu bądź logo szukać.

Maseczka z logo – wyróżnij się z tłumu!

Wiele rządów przeróżnych krajów wymaga noszenia maseczek przed swoich obywateli. Wymagane są np. w urzędach, instytucjach lub innych obiektach usługowo-handlowych. Wymóg ten bardzo trapi indywidualistów, którzy z reguły maseczek nie lubią, ale noszą ją dla świętego spokoju. A przecież można ten „wymóg prawny” lekko sobie osłodzić. Jak? Decydując się na maseczkę z własnoręcznie dobranym symbolem. Jesteś zwolennikiem polityki pandemicznej? A może masz zgoła inne zdanie na temat epidemii koronawirusa? Wyraź to! Maseczki z logo są do tego idealne. Ty projektujesz, a my to wykonujemy.