Rękawiczki z logo

Pośród licznych garderobianych akcesoriów znajdujących się w szafie dosłownie każdego z nas, rękawiczki jawią się jako nieśmiertelny przykład na praktyczność i uniwersalność pewnych rozwiązań. Podczas gdy człowiek rozpoczął historycznie proces „ubierania się” od torsu i części intymnych, to właśnie rękawiczki można uznać za jego zwieńczenie. Co istotne, rękawiczki to jedno z nielicznych akcesoriów modowo-odzieżowych, które – jakkolwiek tworzone z przeróżnych materiałów – zachowały się po dziś dzień praktycznie w niezmienionej formie. Pełnią również tę samą rolę – chronią Twoje dłonie przed chłodem. Dokładnie tak jak nasze rękawiczki polarowe, które możesz okrasić własnym logo – idealne rozwiązanie na chłodne pory roku.

Czym są rękawiczki?

Galanteryjne (piękne słowo, prawda?) okrycie dłoni, z „wyznaczonymi” palcami – zazwyczaj jednym lub pięcioma i mankietem różnej długości, zakrywającym nadgarstek (a czasem i przedramię). To właśnie rękawiczki. Dodajmy, że nosi się je w różnym celu. Oprócz tego oczywistego, czyli potrzeby ochrony przed chłodem i różnymi materiałami/substancjami, rękawiczki bardzo szybko stały się wyznacznikiem statusu społecznego, a później mody. Jakkolwiek dawniej rękawiczki tworzono z naturalnych tkanin i materiałów (na czele ze skórą), to współczesny człowiek ma do wyboru także materiały syntetyczne. Tutaj bez wątpienia wyróżniają się rękawiczki z polaru.

Od kiedy nosimy rękawiczki?

Rękawiczki w formie znanej obecnie noszono już w antycznym świecie: Grecji, Egipcie oraz Rzymie. Cel ich stosowania był taki sam jak dzisiaj – ochrona przed chłodem i brudem, stąd stosowano je podczas prac polowych (w formie woreczków naciąganych na dłonie). Ale nie tylko, bo rękawiczki rządziły również „na salonach”, czyli na dworach władców i w ośrodkach kultu – tam służyły za symbol statusu oraz podkreślały zajmowaną godność, jak np. biskupie rękawiczki wykorzystywane w średniowiecznych liturgiach chrześcijańskich. Co ciekawe, rękawiczki jako normalny element stroju kobiecego zaczęły być uznawane dopiero ok. 1000 r. n. e., by w pełni zyskać masową popularność w XVIII wieku. To właśnie świat renesansu oraz później baroku rozsławił tę część galanterii, czemu sprzyjała ówczesna rzeczywistość obfitująca w rauty oraz bale, na których to panie (panowie również!) prześcigały się w prezentowaniu nieraz bogato zdobionych klejnotami rękawiczek oraz rękawic (wówczas była moda na długie, sięgające aż po łokieć). Obecnie rękawiczki to nie tylko praktyczny rodzaj galanterii, ale również ważne akcesoriów po które chętnie sięgają przedstawiciele świata mody i popkultury. Ale nie zapominajmy o ich podstawowej roli – ochrony przed warunkami atmosferycznymi.

Produkcja rękawiczek

Rękawiczki mogą być tworzone z przeróżnych materiałów: jedwabiu, bawełny, wełny, skóry, czy właśnie z tworzyw sztucznych, a tu wyróżnia się polar – rodzaj dzianiny wykonanej z PET i/lub innych tworzyw sztucznych. Polar dobrze izoluje ciepło, a w przypadku zamoczenia nie traci swoich właściwości. Ponadto jest chętnie i masowo stosowany w produkcji odzieży sportowej. Stąd polar to świetny materiał na praktyczne rękawiczki, idealne na jesienną szarugę i zimowe mrozy. Zwłaszcza że możesz sprawić sobie na ten czas własne, autorskie rękawiczki z polaru, ale nie takie klasyczne, tylko z własnym haftowanym logo!

Dlaczego rękawiczki polarowe z logo?

Tutaj będzie krótko, bo i sprawa nie jest skomplikowana. Otóż rękawiczki polarowe z własnym logo idealnie podkreślą Twój charakter i na pewno wyróżnią w tłumie ludzi, zwłaszcza gdy obok jest ich mnóstwo jak np. na przeróżnych masowych eventach sportowych. Rękawiczki polarowe z haftem logo mogą być również miłym gadżetem reklamowym Twojej firmy. A może masz zespół z którym rywalizujesz zaciekle w niedzielnej lidze orlikowej? Ciepłe i wytrzymałe rękawiczki z polaru z haftowanym symbolem idealnie zadbają o dłonie Twoich kompanów i wyróżnią na tle konkurencji. Rękawiczki polarowe z logo będą także kapitalnym i gustownym prezentem, którym przeróżnych okazji możesz obdarować członków rodziny lub przyjaciół.

Dlaczego rękawiczki z haftem?

Jako producent odzieży i galanterii dostosowanej pod gusta Klientów gwarantujemy jakość naszych wyrobów oraz dostosowany do potrzeb zlecającego proces produkcji. Haft jako metoda znakowania to nie tylko bardzo gustowna metoda, ale przede wszystkim szalenie trwały sposób znakowania odzieży i akcesoriów. To Ty decydujesz co haftujemy na rękawiczkach polarowych. Chciałbyś zaledwie mały, gustowny napis? A może stawiasz na większe, kolorowe i przyciągające wzrok logo? Nie ma problemu, chętnie się tym zajmiemy!  Nie zwlekaj: „winter is coming!”