Czapki nie tylko na zimę

Są tak stare, jak ludzka potrzeba chronienia głowy przed warunkami atmosferycznymi i towarzyszą nam w różnej formie do dnia dzisiejszego w zasadzie w tej samej roli. Główną funkcją tego popularnego okrycia głowy jest zabezpieczenie jej przed chłodem oraz wiatrem. Jednak czapka zimowa to nie tylko część odzieży, to także rodzaj nakrycia głowy, który świetnie odnalazł się w niemal każdej sferze ludzkiego życia i może pełnić naprawdę wszechstronną rolę.

Czym są czapki zimowe?

Czapki zimowe – jak już wspomniano – mają głównie chronić przed warunkami atmosferycznymi tj. wysoką/niską temperaturą, opadami (śnieg, deszcz) oraz wiatrem, a nawet światłem słonecznym. Zazwyczaj czapki zimowe produkuje się z miękkich materiałów, czasami usztywnianych pewnymi wstawkami, jak np. daszkami lub denkiem. Mnogość rozwiązań stylistycznych, stosowanych materiałów oraz ich przeznaczenia sprawiają, że obecnie na rynku możemy znaleźć niemal każdy rodzaj czapek zimowych. Ale tylko u nas znajdziecie idealne dla siebie bo szyte na zamówienie.

Od ochrony przed pogodą, aż po symbol popkultury

Czapki na przestrzeni tysięcy lat pełniły przeróżne funkcje. Bardzo szybko zauważono, że poza funkcjami czysto praktycznymi (ochronnymi), czapka zimowa – podobnie jak i inne warianty czapek – może być także symbolem, który identyfikuje jej nosiciela jako odpowiednio: członka danej społeczności, zawodu, religii/wyznania, ale też hierarchizuje go w drabinie władzy.
Przykładem na to, jak zróżnicowane i „plastyczne” potrafią być czapki zimowe jest fakt, że już dawno przestały być tylko pomocnym okryciem głowy i z powodzeniem odnalazły swoje miejsce w świecie popkultury. Oczywiście z racji bycia praktycznymi najpełniej wykorzystywane są w świecie sportów zimowych, to także klasyczne okrycie głowy rybaka wybierającego się na połów. Odnalazły się w filmie – są popularnym atrybutem każdego złodzieja lub opryszka. Z racji praktyczności i uniwersalności śmiało chyba można powiedzieć, że czapki zimowe to najpopularniejszy rodzaj czapek na świecie.

Czapki zimowe szyte na zamówienie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy czapki zimowe szyte na zamówienie. Teraz to Ty i tylko Ty zadecydujesz, jak ma wyglądać Twoja ulubiona czapka zimowa. Jesteśmy w stanie zrealizować zaprojektowany przez Ciebie wzór. Używamy włącznie materiałów najwyższej jakości, a fakt, że w ofercie mamy także szyte na zamówienie inne części odzieży, znacznie poszerza Twoje pole do popisu – tak naprawdę możesz u nas zamówić kolekcję wprost ze swoich snów.