Skąd się wzięły ręczniki?

Skąd tak właściwie wzięły się ręczniki, znane powszechnie jako ręczniki bawełniano-poliestrowe lub z materiału frotte, które używa każdy z nas? Pierwsze ręczniki były produkowane w Turcji, najczęściej z bawełny lub lnu, niekiedy z jedwabiu. Na komplet ręczników składały się osobne ręczniki przeznaczone na głowę, ramiona i biodra, stąd wzięły się różne rozmiary ręczników.

Dzisiejsza technologia pozwala na produkcję ręczników o dowolnym rozmiarze, kroju, z dowolnego materiału. Dlatego oferujemy ręczniki wykonane z tkaniny poliestrowej, natomiast tył z bawełnianej frotte. Wychodząc na przeciw różnym oczekiwaniom, w naszej ofercie znajduje się kilka wielkości ręczników! Dlatego jesteśmy pewni, że każdy znajdzie swój oczekiwany rozmiar ręcznika, który my później spersonalizujemy tak, aby nadrukowany na nim był wzór wybrany przez zamawiającego. 🙂

W żargonie sportowym funkcjonuje określenie „rzucić ręcznik”, wywodzące się z boksu i oznaczające poddanie zawodnika przez trenera. Mamy nadzieje, że nasze ręczniki nie będą brały udziału w powyższym poddaniu się, a będą stanowiły pozytywne wspomnienia dla każdego posiadacza ręcznika. 😉

Ręczniki bawełniano-poliestrowe, które produkujemy, mogą mieć dowolny wzór na pierwszej stronie wykonanej z poliestru. Przy produkcji ręczników nie ma limitów kolorystycznych czy ograniczeń w kwestii wzoru. Na ręcznikach możemy wysublimować wszystko, czego zażyczy sobie Klient. Druga strona, wykonana z bawełnianej frotte, jest miękka, służy do wycierania i nie nadaje się jako materiał pod nadruk, dlatego będzie zawsze biała.

Pakowanie ręczników z logo odbywa się bardzo starannie: każdy ręcznik zapakowany jest w osobną folię, która zapewnia dbałość o ich nieuszkodzenie podczas transportu do odbiorcy. Ręcznik złożony jest z zachowaniem dbałości, dlatego już po otwarciu paczki może być on przekazany jako prezent w ręce przyszłego jego użytkownika.

W ofercie mamy dwa rodzaje ręczników: cienkie ręczniki szybkoschnące (np. na siłownię) oraz grubsze ręczniki z bawełnianą frotą (łazienkowe/plażowe).